Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Punkt Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Turku

Utworzono dnia 13.02.2023

Jeśli jesteś w sytuacji kryzysu, szukasz pomocy, porad, wsparcia w rozwiązywaniu swoich problemów życiowych przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Turku działa Punkt Interwencji Kryzysowej w ramach którego bezpłatnie można skorzystać z pomocy następujących specjalistów:

Pedagoga Prawnika Poradnictwo specjalistyczne w niżej wymienionych dniach udzielane jest po wcześniejszym uzgodnieniu.

czytaj dalej na temat: Punkt Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Turku

„Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”

Utworzono dnia 13.02.2023

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje o Projekcie unijnym pod nazwą „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”Powrót do zdrowia, powrót do pracy – to już ostatni dzwonek, by złożyć wniosek i skorzystać ze wsparcia w ramach Kompleksowej Rehabilitacji. Model rehabilitacji kompleksowej to nowe rozwiązanie zwiększające efektywność zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami.

czytaj dalej na temat: „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”

ZUS - aplikacja mobilna

Utworzono dnia 13.02.2023

ZUS - wnioski o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy

Utworzono dnia 07.02.2023

Od 1 lutego 2023 r. ZUS rozpoczął przyjmowanie wniosków o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów.

Żeby otrzymać świadczenie wychowawcze na nowy okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r., trzeba złożyć do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odpowiedni wniosek drogą elektroniczną.

czytaj dalej na temat: ZUS - wnioski o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy

Korpus Wsparcia Seniorów

Utworzono dnia 11.01.2023

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza osoby mające skończone 65 lat i więcej, chętne do udziału w programie Korpus Wsparcia Seniorów do zgłaszania się do Ośrodka osobiście lub pod numerem telefonu 632793397.

Dla kogo przeznaczony jest Korpus Wsparcia Seniorów?

Utworzono dnia 11.01.2023

Program skierowany jest do seniorów w wieku 65 lat i więcej, mających problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzących samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkających z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego...

czytaj dalej na temat: Dla kogo przeznaczony jest Korpus Wsparcia Seniorów?

Świąteczne życzenia

Utworzono dnia 22.12.2022

„ASYSTENT OSOBISTY OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ”- edycja 2023

Utworzono dnia 28.10.2022

                                                          

W związku z ogłoszeniem Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „ASYSTENT OSOBISTY OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ”- edycja 2023 współfinansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego informujemy o rozpoczęciu naboru osób do udziału w programie.

1.Program Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej– edycja 2023 ma na celu zapewnienie dostępności do usług asystencji osobistej tj. wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowania w życiu społecznym osób niepełnosprawnych

2. Głównym celem Programu jest wprowadzenie usługi asystenta jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowania w życiu społecznym ,której adresatami są:

1) dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz

2) osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie o niepełnosprawności: a) w stopniu znacznym lub b) stopniu umiarkowanym albo c) traktowane na równi do wymienionych w lit. a i b zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

3. Usługi asystenta mogą w szczególności polegać na pomocy asystenta w:

1. wykonywaniu czynności dnia codziennego, dla uczestnika programu;

2. wyjściu, powrocie lub dojazdach z uczestnikiem programu w wybrane przez uczestnika miejsca;

3. załatwieniu spraw urzędowych;

4. korzystaniu z dóbr kultury (np. muzeum, teatr, kino, galerie sztuki, wystawy );

5. zaprowadzaniu dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności do placówki oświatowej lub przyprowadzaniu ich z niej.

Co ważne, usługi asystencji osobistej mogą świadczyć osoby, niebędące członkami rodziny uczestnika: 1) posiadające dokument potwierdzający uzyskanie kwalifikacji w następujących kierunkach: asystent osoby niepełnosprawnej ), opiekun osoby starszej, opiekun medyczny, pedagog, psycholog, terapeuta zajęciowy, pielęgniarka, fizjoterapeuta; lub 2) posiadające co najmniej 6-miesięczne, udokumentowane doświadczenie w udzielaniu bezpośredniej pomocy osobom niepełnosprawnym np. doświadczenie zawodowe, udzielanie wsparcia osobom niepełnosprawnym w formie wolontariatu; lub 3) wskazane przez uczestnika lub jego opiekuna prawnego, pod warunkiem, że osoba wskazana spełnia przynajmniej jeden z warunków, o których mowa w pkt 1 lub 2. 4. Uczestnik Programu za usługi asystencji osobistej nie ponosi odpłatności. 5. Przyznanie usług asystenta odbywa się na podstawie Karty zgłoszenia do Program :Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej– edycja 2023” Karty zgłoszenia do Programu można wypełnić w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Tuliszkowie w godz. od 7.30 do 15.30. Można również poinformować telefonicznie o chęci uczestnictwa w Programie pod numerem 63 2793397 Więcej szczegółowych informacji o programie można znaleźć pod linkiem:

https://niepelnosprawni.gov.pl/a,1416,nabor-wnioskow-w-ramach-programu-resortowego-ministra-rodziny-i-polityki-spolecznej-pn-asystent-osobisty-osoby-niepelnosprawnej-edycja-2023

czytaj dalej na temat: „ASYSTENT OSOBISTY OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ”- edycja 2023

Nabór wniosków w ramach programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023

Utworzono dnia 24.10.2022

Ogłoszenie o naborze wniosków w ramach Programu "Opieka wytchnieniowa" – edycja 2023 Rozpoczął się nabór wniosków w ramach programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2023. Program ma na celu wsparcie dla członków rodziny lub opiekunów osób niepełnosprawnych przez czasowe odciążenie od codziennych obowiązków łączących się ze sprawowaniem opieki nad osobą niepełnosprawną, zapewnienie czasu na odpoczynek i regenerację.

Program adresowany jest do członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednia opiekę nad:

1. dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności;

2. osobami niepełnosprawnymi posiadającymi a) orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo b) orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem wymienionym w lit. a, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 573, z późn. zm.).

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tuliszkowie, informuje, że osoby zainteresowane mają możliwość zgłoszenia do Programu poprzez złożenie w Miejsko Gminnego Ośrodka pomocy Społecznej w Tuliszkowie , ul. Plac Powstańców Styczniowych 1863r. 1, do dnia 07.11.2022 r. „Karty zgłoszenia do programu” - (załącznik do informacji)

do pobrania również pod linkiem: https://niepelnosprawni.gov.pl/art,1418,nabor-wnioskow-w-ramach-programu-resortowego-ministra-rodziny-i-polityki-spolecznej-opieka-wytchnieniowa-edycja-2023

Uczestnik Programu za usługi opieki wytchnieniowej nie ponosi odpłatności. Tel. kontaktowy: 63 2793397

Tuliszków - gmina z wdrożoną teleopieką w ramach Korpusu Wsparcia Seniorów

Utworzono dnia 28.09.2022

Gmina i Miasto Tuliszków przy współpracy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tuliszkowie wdrożyła program Wsparcia Seniorów moduł II. Seniorzy w Gminie Tuliszków mogą czuć się bezpieczni. Opaski gwarantują bezpieczeństwo przez całą dobę. Wyposażone są w sygnał SOS, detektor upadku, tętna i saturacji oraz lokalizator GPS. Do programu przystąpiło 16 Seniorów powyżej 65-ego roku. Wczoraj tj. 27 września 2022r. odbyło się szkolenie dla Seniorów z użytkowania opaski bezpieczeństwa. Dziękujemy Seniorom za obecność, a także ich opiekunom.

Teleopieka to z jednej strony stały monitoring pod kątem potencjalnego zagrożenia dla zdrowia lub życia, umożliwiający natychmiastowe wezwanie niezbędnej pomocy. Z drugiej strony, to również świadomość, że ktoś nieustannie czuwa, przywracająca poczucie bezpieczeństwa, które często zmniejsza się wraz z wiekiem, postępującymi chorobami i samotnością. Dzięki takim projektom seniorzy, a szczególnie ci którzy mieszkają samotnie, zyskują większą swobodę funkcjonowania oraz niezależność. Opaski telemedyczne , które otrzymali seniorzy, to wyrób medyczny, posiadający certyfikaty gwarantujące najwyższe standardy bezpieczeństwa. Został zaprojektowany w taki sposób, by jego użytkowanie było maksymalnie proste i intuicyjne, m.in. dlatego posiadają tylko jeden przycisk – SOS oznaczony językiem Brajla. Wystarczy, że użytkownik opaski założy ją na nadgarstek. Kiedy użytkownik opaski wciśnie przycisk SOS, telecentrum otrzyma automatyczny alert, po czym nastąpi połączenie z ratownikiem z poziomu urządzenia. W sytuacji potrzeby udzielenia pomocy ratownik wyśle służby ratunkowe lub skontaktuje się z wyznaczonym przez seniora opiekunem, aby jak najszybciej udzielić pomocy poszkodowanemu. W sytuacji kiedy użytkownik upadnie, i nie będzie miał możliwości wciśnięcia przycisku SOS – opaska automatycznie wykryje taką sytuację i uruchomi alarm. Tak szybka reakcja jest niezwykle ważna, ponieważ minimalizuje ryzyko wystąpienia skutków niebezpiecznych zdarzeń i ma duży wpływ na dalsze życie. Beneficjentami programu stają się zarówno seniorzy, jak i sama gmina, która nie tylko zyskuje mieszkańca czującego się bezpiecznie we własnym domu, ale również seniora, który będzie mógł pozostać dłużej w swoim lokalnym środowisku. Projekt potrwa do końca 2022 roku.

czytaj dalej na temat: Tuliszków - gmina z wdrożoną teleopieką w ramach Korpusu Wsparcia Seniorów

Pogoda

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 102

W poprzednim tygodniu: 105

W tym miesiącu: 295

W poprzednim miesiącu: 438

Wszystkich: 32247